סדנאות

ארומתרפיה-העולם הקסום של השמנים הארומתיים (שמנים אתריים)

פעם ראשונה בהיסטוריה רנה מוריס גטפוס, הכימאי הצרפתי בשנת 1937 השתמש בביטי ארומתרפיה בספרו המפורסם על שימוש בשמנים אתריים ושמנים צמחיים בטיפול.  ארומתרפיה תואמת לחלוטין עם הרפואה המערבית הקונבנציונליות, כמו גם עם רפואה אלטרנטיבית.

מדברים על ארומתרפיה בפועל כאשר מטפלים, מחזקים ומרפאים את הגוף, גורמים איזון בין מערכות העיקריות בעזרת שמנים אתריים ושמנים צמחיים.

המסע האישי שלי התחיל לפני 16 שנים, כשהכרתי את הקוסמטיקאית וארומתרפיסטית מקסימה אדריאן פלר. בתור לקוחה שלה כבר אז היא הקסימה אותי לא רק באישיות הייחודית ומדהימה שלה, אלא גם בגישה המיוחדת בטיפולי פנים המאפיינת רק אותה. לפני 20 שנה בהונגריה היא עשתה פריצת דרך בעולם הקוסמטיקה הטבעית ואורגנית בשימוש בשמנים אתרים בטיפוליה. הגישה ודרך הטיפול כל כך מקורי וייחודי שלא ניתנת להעתקה. תודות לביקוש הגודל משנה לשנה היא פתחה בית ספר לארומתרפיה, ולקוסמטיקאיות מעבירה קורסים מיוחדים והופכת אותם לביוטי תרפיסטיות (BEAUTY THERAPIST).

אני בתור תלמידה שלה הבנתי שלטפל נכון בגוף ובמיוחד בעור,דורש ידע הרבה יותר רחב מאשר אנטומיה, ביוכימיה או דרמטולוגיה קונבנציונלית. מאז 7 שנים שאני מטפלת בלקוחותיי, תמיד הרגשתי שבתופעות ובמחלות העור פשוט לא ניתן לטפל רק באופן חיצוני ללא הבנה עמוקה את הגורמים שהם לא בהכרך פיזיולוגיים אלא כמעט תמיד גם נפשיים.

בעיניי ארומתרפיה היא הקבלה של תורת הרפואה המערבית האלטרנטיבית.

ארומתרפיה משפיעה עלינו בשלוש רמות: על הגוף, על הנשמה ועל הרוח (רמה אנרגטית). כל פעם שאני מדברת או מלמדת על ארומתרפיה או על שמן אתרי מסוים, מתרגשת ומרגישה את הקדושה שהעולם המורכב הזה מהווה. לאחר כל כך הרבה שנים של לימודים מתמשכים, ניסיון רב ואבחון בכל מיני תופעות ומחלות בעור, עד היום אני עומדת המומה ואסירת תודה, שהייתה לי הזדמנות להציץ לעולם השמנים האתריים. כמו שאף צדיק או רב מכובד אי פעם לא יבין לגמרי את הקבלה, גם אנחנו נבין רק את חלקי הנס של עולם הארומתרפיה.

כאשר נכנסתי להיריון, הבנתי שמהות ההמשכיות הוא הרבה יותר עמוק מאשר אינסטינקט בסיסי להביא ילדים לעולם, צריך גם לדאוג לאחרים לחלוק איתם ידע ולהעניק עזרה. זוהי הסיבה שהחלטתי ללמד ארומתרפיה בארץ ולהעניק ידע לכל אחד שרוצה להיות אחראי על הבריאות הגופנית, הנפשית והאנרגטית שלו ושל ילדיו, מאשר להסתמך תמיד על אחרים. אני מאמינה שהאימא מכירה הטוב ביותר את התינוק שהיא ילדה. בכוחות העצומים של אהבתה כלפי ילדיה היא יכולה לטפל בהם הכי טוב, לדאוג לבריאותם ושהם יהיו מאושרים. האישה היא תעלת האהבה בין שמים וארץ וכך היא קיבלה את התפקיד לדאוג למשפחה.

סדנת הארומתרפיה הבסיסית מיועדת לנשים ולאמהות ומדריכה אותן בעולם הארומתרפיה. מעבר לכך נותנת כלים פרקטיים, מתכונים לטפל במחלות שכיחות בבית ולא לרוץ לרופא בחוסר הבנה וישע מוחלט.

סילבוס הסדנא:

יום הראשון:

מהי הארומתרפיה?

מהם שמנים אתרים? מהם שמנים הצמחיים?

שיטת הטיפול בארומתרפיה

יום השני:

השמנים האתריים החשובים בטיפול ביתי

לימון

מנדרין

עץ התה

לבנדר

מנטה

יום השלישי:

שמנים צמחיים

שמן קלנדולה

שמן זרעי ענבים

שמן שקדים

הכנת תרכובת לפי פרמטרים מסוימים

יום הרביעי:

מחלות שכיחות: התקררות, כאבי בטן, כאבי אוזניים, כאבי גרון, שיעול.

טיפול בחום, כוויות, פצעים, עקיצות ופריחה

בעיות שקשורות לנפש: נדודי שינה, היסטריה, בעיות קשב, היפראקטיביות

 

מחיר לסדנא: 1500 ₪

הכולל : 4 ימי לימודים

ערכת השמנים: לימון אורגני, עץ התה, מנדרין אורגני, מנטה, לבנדר, שמן סומסום,שמן גרעיני משמש,

שמן שקדים ודיפוזור.

משך הסדנא ביום 3 שעות עם הפסקה כיבוד וקפה של חצי שעה באמצע. 

 


| סדנאות |

ארומתרפיה היא שילוב של ניחוח ("ארומה") עם טיפול בגוף, בנפש או במצב חברתי ("תרפיה"). זו אחת משיטות הטיפול של רפואה אלטרנטיבית (נקראת גם "רפואה משלימה"), שבה משתמשים בשמנים אתריים ובשמני בסיס (או שמני ירקות) עשויים מפרחים ארומטיים, צמחי מרפא, תבלינים ועצים. הארומתרפיה היא שם כללי המתייחס אל המסורות השונות של שימוש בשמנים חיוניים, לעתים בצירוף פרקטיקות נוספות מרפואה אלטרנטיבית והשקפות רוחניות.האם קרה לך אי-פעם, שקיבלת זר של ורדים וכשהרחת אותו, התמסרת לתחושה הנעימה? אולי לא חשבת על העובדה הזו, אך כך בדיוק הארומתרפיה פועלת ומשפיעה עלינו. אחת המתנות שהאישה קיבלה מהטבע היא היכולת ליהנות מחיוניותו ויעילותו של פרח הוורד (רוז): לא רק יופיו וריחו מדהימים, אלא גם תכונותיו הרפואיות מרתקות ומשפרות להפליא את הרגשתן של הנשים בתקופת ההיריון. שמן אתרי טהור מרוז, מעודד את זרימת הדם ברחם, מחזק את הקיבה ולכן מונע בחילות. הוא משפר את ההתפתחות של מערכות העצבים והדם של העובר וכן חשוב לזכור: הוא אנטי-דיכאוני חזק! כל שמן אתרי הוא סיפור הצלחה בפני עצמו, הרי ברור לכול, שלא קיימת תרופה סינתטית שיכולה להכיל את כל הסגולות הקיימות בשמן אתרי, כמו למשל: משכך כאבים, אנטי-דלקתי, מונע זיהומים והתכווצויות ,גם מעודד היווצרות חלב אם, מחזק את הרחם לאחר לידה וגם ממריץ ומחזק את מערכת העצבים. והכול בו-זמנית באמצעות אותו שמן אתרי, העשוי מפרח משגע ביופיו ומשכר בריחו. היית מנחשת שמדובר ביסמין? אלו הן רק דוגמאות בודדות למורכבותה של הארומתרפיה, וכיצד היא מועילה לכל סוגי הבעיות שנשים נתקלות בהן בהיריון ובתקופה שלאחר הלידה. חשוב מאוד לציין ששמנים אתריים אף פעם לא גורמים לתופעות לוואי ובטוחים לחלוטין בטיפולי פוריות, בהיריון ובלידה עצמה. בכל זאת, לא מומלץ לרקוח תרכובות בבית ללא הכשרה, משום שהשמנים האתריים, כמו כל תרופה, אסורים לשימוש ללא פיקוח מקצועי. באמצעות הארומתרפיה ניתן ליהנות מטיפולים נעימים, יעילים ובטוחים לבריאותך! טיפול בארומתרפיה הוא תמיד אישי.


צור קשר

חזרה לאתר הבית

עיצוב לוגו בניית בניית אתרי אינטרנט