ארומתרפיה

שיטת הטיפול

מקום מכובד יש היום לארומתרפיה במשפחת הרפואה האלטרנטיבית. השיטה הרפואית היא בעלת השורשים העתיקים ביותר בעולם. ציוויליזציות עתיקות הכירו את הכוח הרפואי הטמון בשמנים האתריים והשתמשו בהם עוד לפני 4000 שנה, אז כבר התגלה ששומשום מכיל שמן סמיך שאיתו אפשר לטפח את השיער ואת הגוף.

למרות ההיסטוריה המבטיחה, רק ב-1920 גילו מחדש את השמנים הארומטיים. כימאי צרפתי נכווה בידו במהלך ניסוי במעבדה וטיפל בכוויה בשמן לבנדר. ההחלמה הייתה מהירה באופן בלתי צפוי בזכות השמן האתרי הקסום. הלבנדר מנע את השלפוחיות, שיכך את הכאבים ולא נשאר כל סימן של כוויה! בעקבות ההחלמה המהירה, החליט גטיפוס ליזום מחקרים שונים, וב-1928, לראשונה, השתמש במושג ארומתרפיה בעיתון מדעי.

ב-1960 התחילו לשלב שמנים אתריים בעיסוי שוודי-הוליסטי, משום שעוד ועוד מטפלים טענו שהארומתרפיה נועדה לרפא ולא לטפל בתסמיני המחלה. היא משפיעה בו-זמנית על הנפש, על הרגש ועל הגוף. העיקרון החשוב ביותר בארומתרפיה, הוא להעניק לאדם איזון גופני, נפשי ורוחני!

טיפול ארומטי הוא הרבה יותר מעיסוי נעים ומפנק. נוסף על כך, במהלך הטיפול המטפל מנחה את המטופל כיצד הוא יכול לשפר את חייו בתחומים אחרים, למשל: תזונה מתאימה, שינוי בדרך החיים או סוגים של פעילות גופנית .

הגישה ההוליסטית מנסה לגלות את הגורמים למחלה או לשינוי בלתי רגיל בתפקוד הגוף.

בסופו של יום השיטה ההוליסטית האמיתית משלבת שילוב הרמוני בין כל סוגי הטיפולים האפשריים. לדוגמה: שילוב בין דיקור בין שיאצו ובין רפואה קונבנציונלית, ולכן מדי פעם חשוב ליטול תרופות קונבנציונליות, ונטילתן היא חלק בלתי נפרד מהטיפול.

 


| קוסמטיקאית בתל אביב || כריס ורלקי || מכירת מוצרי קוסמטיקה |

ארומתרפיה היא שילוב של ניחוח ("ארומה") עם טיפול בגוף, בנפש או במצב חברתי ("תרפיה"). זו אחת משיטות הטיפול של רפואה אלטרנטיבית (נקראת גם "רפואה משלימה"), שבה משתמשים בשמנים אתריים ובשמני בסיס (או שמני ירקות) עשויים מפרחים ארומטיים, צמחי מרפא, תבלינים ועצים. הארומתרפיה היא שם כללי המתייחס אל המסורות השונות של שימוש בשמנים חיוניים, לעתים בצירוף פרקטיקות נוספות מרפואה אלטרנטיבית והשקפות רוחניות.האם קרה לך אי-פעם, שקיבלת זר של ורדים וכשהרחת אותו, התמסרת לתחושה הנעימה? אולי לא חשבת על העובדה הזו, אך כך בדיוק הארומתרפיה פועלת ומשפיעה עלינו. אחת המתנות שהאישה קיבלה מהטבע היא היכולת ליהנות מחיוניותו ויעילותו של פרח הוורד (רוז): לא רק יופיו וריחו מדהימים, אלא גם תכונותיו הרפואיות מרתקות ומשפרות להפליא את הרגשתן של הנשים בתקופת ההיריון. שמן אתרי טהור מרוז, מעודד את זרימת הדם ברחם, מחזק את הקיבה ולכן מונע בחילות. הוא משפר את ההתפתחות של מערכות העצבים והדם של העובר וכן חשוב לזכור: הוא אנטי-דיכאוני חזק! כל שמן אתרי הוא סיפור הצלחה בפני עצמו, הרי ברור לכול, שלא קיימת תרופה סינתטית שיכולה להכיל את כל הסגולות הקיימות בשמן אתרי, כמו למשל: משכך כאבים, אנטי-דלקתי, מונע זיהומים והתכווצויות ,גם מעודד היווצרות חלב אם, מחזק את הרחם לאחר לידה וגם ממריץ ומחזק את מערכת העצבים. והכול בו-זמנית באמצעות אותו שמן אתרי, העשוי מפרח משגע ביופיו ומשכר בריחו. היית מנחשת שמדובר ביסמין? אלו הן רק דוגמאות בודדות למורכבותה של הארומתרפיה, וכיצד היא מועילה לכל סוגי הבעיות שנשים נתקלות בהן בהיריון ובתקופה שלאחר הלידה. חשוב מאוד לציין ששמנים אתריים אף פעם לא גורמים לתופעות לוואי ובטוחים לחלוטין בטיפולי פוריות, בהיריון ובלידה עצמה. בכל זאת, לא מומלץ לרקוח תרכובות בבית ללא הכשרה, משום שהשמנים האתריים, כמו כל תרופה, אסורים לשימוש ללא פיקוח מקצועי. באמצעות הארומתרפיה ניתן ליהנות מטיפולים נעימים, יעילים ובטוחים לבריאותך! טיפול בארומתרפיה הוא תמיד אישי.


צור קשר

חזרה לאתר הבית

עיצוב לוגו בניית בניית אתרי אינטרנט